daneshbank
04 خرداد 1402 - 21:52

حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران در جزیره بوموسی تقویت می‌شود

بندرعباس - رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: تثبیت حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران در جزیره بوموسی با حضور مردم در این جزیره تقویت می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در جلسه شورای اداری شهرستان بوموسی که در جزیره بوموسی برگزار شد، با تاکید بر اینکه مشکلات جزیره بوموسی به زودی برطرف می‌شود، اظهار داشت: مردم مشکلات مختلفی دارند اما واقعا کارهای اساسی و جدی در این جزیره صورت گرفته است.

وی افزود: شان ملت ما بیش از این است و باید خدمات متنوعی به مردم داده شود امروز دشمنان کاری کرده‌اند که اقدامات مسئولان دیده نمی‌شود که این ظلم است خدمات عدالت مدارانه باید داده شود که خوشبختانه دولت سیزدهم بر این مدار گام برداشته است.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: جزیره ابوموسی تاکنون کارکرد نظامی داشته این جزیره جزیره نظامی است اما باید با حفظ وضعیت موجود زمینه حضور مردم در این جزیره فراهم شود چرا که بدون مردم نمی‌توان به رقم خوردن اتفاق خاص امیدوار بود.

وی تاکید کرد: نباید ماموریت نظامی فعلی تقلیل یابد بلکه باید کاری کرد با حضور مردم تثبیت حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران را در این جزیره تقویت کرد، علاوه بر این تولد نوزادان، به چرخه در آمدن وضعیت اقتصادی هم می‌توان این کار را انجام داد.

رئیس کمیسیون اصل نود گفت: قرار است مشکلات مردم ابوموسی در حضور معاون اول رئیس جمهور نیز بررسی شود تا به زودی آنها را حل کنیم.

گفتنی است؛ اعضای کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی صبح امروز با همراهی استاندار هرمزگان از ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و زیرساخت‌های حوزه برق، آب، بهداشت و درمان، گردشگری و مسکن شهرستان بوموسی بازدید و سپس در جلسه شورای اداری این شهرستان شرکت کردند.

اعضای کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی قرار است در روز دوم از سفر سه روز خود به استان هرمزگان، عازم شهرستان جاسک شوند و از زیرساخت‌های حوزه انرژی شرق استان بازدید کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238398